Tarptautinė Saugesnio interneto diena Vilniuje

 

saugus small

Tarptautinę Saugesnio interneto dieną minime Vilniuje

2018 m. vasario 6 d., minėdami tarptautinę Saugesnio interneto dieną Lietuvoje, šeštos klasės mokiniai kartu su matematikos mokytoju A. Kebliku  dalyvavo Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vykusiame  šventiniame renginyje  „Viskas prasideda nuo MŪSŲ!“. 

 

Mokiniams: A.Bajarūnui, G. Karpaitei, V.Mantrimavičiui, G.Deveikytei ir N. Zajančkauskui šventė buvo padovanota už tai, kad aktyviai dalyvavo licėjuje vykusiame iliustracijų konkurse „Geriausia išeitis iš sunkumų išspręsti sunkumus“. Jie pakankamai gerai savo amžiaus grupėje pademonstravo žinias dalyvaudami intelektualioje, iliustruotoje, pažintinėje viktorinoje „Suvienykime kartas - saugiai atskleiskime skaitmeninį pasaulį kartu“. Geriausi buvo ir grupinio bei individualaus darbo metu integruotoje matematikos – informacinių technologijų  pamokoje „Saugesnio interneto „Meškiuko“ vizitas matematikos pamokoje“. Kadangi norinčių vykti į Vilnių buvo labai daug, todėl (taip yra ir bus visada) vienas iš  pagrindinių  dalyvių atrankos kriterijų buvo  skatinimo bei nuobaudos taškų santykis.

 

LR Švietimo ir mokslo ministerijos viceministras Gražvydas Kazakevičius sveikindamas šventės dalyvius akcentavo, kaip yra svarbu būti saugiems visur bei visada ir ne tik  internete. LR seimo narys, Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininkas Mykolas Majauskas atkreipė dėmesį į internete egzistuojančius pavojus. O iš tikrųjų visų sveikintojų bei pranešėjų  pagrindinė mintis ir buvo: „Junkis, kurk ir dalinkis pagarbiai: geresnis internetas prasideda nuo tavęs!“

 

Renginio metu buvo skaitoma paskaita „Kaip teisingai išnaudoti socialinius tinklus?“. Ji buvo verčiama į gestų kalbą ir transliuojama tiesiogiai. Mokinius džiugino įvairios interaktyvios linksmos veikos, mokytojai turėjo galimybę išgirsti naudingos informacijos, o vėliau pritaikyti ją savo darbe.  Renginio vedėjas Lietuvos jaunosios kartos teatro, kino ir televizijos aktorius Audrius Bružas  betarpiškai  bendravo su vaikais ir noriai su jais fotografavosi.

 

Šventės  pabaigoje matematikos mokytojas Algirdas Keblikas buvo apdovanotas LR seimo  įsteigtu prizu už laimėtą I vietą Respublikiniame konkurse „Saugumo internete tema mano pamokoje“.

 

Kalbėdami apie saugumą internete, nepamirškime saugumo ir kelyje. Todėl tariame nuoširdų „ačiū“ licėjaus vairuotojui Romui už puikią bei saugią kelionę į Vilnių ir atgal.

 

Apie vykusį renginį daugiau informacijos: www.draugiskasinternetas.lt

Matematikos mokytojas A. Keblikas

Akimirkos>>>