„Diena su teisėju 2017"
Written by Administrator   
Tuesday, 28 November 2017 00:00
There are no translations available.

 

Lapkričio 28 dieną visi 6 B klasės kadetai buvo pakviesti dalyvauti finaliniame projekto „Diena su teisėju 2017" renginyje. Specialią nominaciją Už projekto iniciatyvą jauniesiems projekto dalyviams, Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus moksleiviams,  įteikė Nacionalinės teismų administracijos direktorė R. Molienė. (Skaitykite daugiau:https://www.delfi.lt/news/daily/law/ivertino-teiseju-darba-viskas-uzfiksuota-vaizdo-irasuose.d?id=76497561)

teisėjas small

Apie teismus nuolat rašoma ir kalbama, tačiau apie tai, kaip darbas juose vyksta iš tiesų, kokie žmonės yra teisėjai ir kuo jie gyvena, žino ne daug kas. Nacionalinė teismų administracija ir Vilniaus universiteto Teisės fakultetas inicijavo edukacinį projektą „Diena su teisėju“, kuriuo siekiama parodyti, kokia iš tiesų yra teisėjo profesija, kaip atrodo įprasta teisėjo darbo diena, su kokiais iššūkiais kasdien susiduria teisėjai ir ką reiškia pareiga vykdyti teisingumą bei priimti sprendimus, lemiančius žmonių likimus.

Šiame projekte pirmą kartą projekto istorijoje išskirtinė teisė buvo suteikta ir mūsų licėjaus komandai. 6 B klasės kadetai lapkričio 10 dieną lankėsi Kauno apylinkės teisme. Teisėja Giedė Jakštienė specialiai Licėjaus kadetams paskyrė vieną savo darbo dieną ir nuo ryto iki vakaro bendravo su jais, dalinosi savo sukaupta patirtimi, atsakinėjo į jų klausimus, išsamiai supažindino su savo vykdomomis funkcijomis, pareigomis ir teisėmis.

Kadetai Vilniuje dar lankėsi LR Seime. Ekskursijos metu susipažino su Lietuvos valstybės valdymo sistema, Parlamento veikla, įstatymų leidybos procedūra. Moksleiviai turėjo galimybę „vesti" Seimo posėdį, sužinoti įstatymų projektų svarstymo tvarką, džiaugėsi išskirtiniu Seimo narių dėmesiu.

Akimirkos>>>

 

Last Updated on Wednesday, 20 December 2017 10:02